خانه / آخرین ها / وفور برنج ایرانی تقلبی در بازار

وفور برنج ایرانی تقلبی در بازار

رئیس اداره بازارهای سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری اصفهان با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد برنج‌هایی که به عنوان برنج ایرانی عرضه می‌شود تقلبی بوده و با برنج‌های هندی و پاکستانی مخلوط شده است، گفت: قیمت برنج‌های وارداتی ۱۵ تا ۲۰ هزارتومان کاهش یافته است.

مجید صادقی درخصوص قیمت انواع برنج در بازارهای روز کوثر، اظهار کرد: در یک ماه اخیر برنج‌های پاکستانی و هندی به میزان قابل توجهی به بازار تزریق شده به نحوی که قیمت آن‌ها رقابتی شده و کاهش ۱۵ تا ۲۰ هزارتومانی در هر کیلو داشته است.

وی افزود: اکنون قیمت هر کیلو برنج پاکستانی از ۲۴۰ تا ۳۱۰ هزار تومان و هر کیلو برنج هندی از ۲۶۰ تا ۳۸۵ هزار تومان با توجه به برند عرضه کننده آن متغیر است.

رئیس اداره بازارهای سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری اصفهان همچنین درخصوص برنج‌های ایرانی گفت: اکنون بیش از ۸۰ درصد برنج‌هایی که به عنوان برنج ایرانی عرضه می‌شود تقلبی بوده و با برنج‌های هندی و پاکستانی مخلوط شده است.

مسیح کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان برنج نیز پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با توجه به حذف ممنوعیت واردات برنج، قیمت برنج افزایش نیافت و قیمت‌ها تقریباً ثابت است، با واردات در فصل جدید برداشت برنج خارجی، کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی در قیمت انواع برنج خواهیم داشت.

وی افزود: در پنج ماهه ۱۴۰۱، حدود ۶۵۰ هزار تن برنج توسط بخش خصوصی وارد کشور شده که مصرف این چند ماه را پوشش داده است. این روند ادامه خواهد داشت و امید است بتوانیم برنج با کیفیت و قیمت مناسب برنج را در بازار داخل عرضه کنیم.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه اکنون برنج فقط از هند و پاکستان به کشور وارد می‌شود، گفت: قیمت هر کیلو برنج هندی حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان و قیمت هر کیلو برنج پاکستانی حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان است.

منبع: ایمنا

درباره ی technologyman

همچنین ببینید

چند بُرش از فینال جنجالی حذفی؛ دعوا بر سر در بسته!

فینال جام حذفی فوتبال ایران در شرایطی برگزار شد که حاشیه‌های پرشماری هم در پیش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *