خانه / آخرین ها / نساجی 1-0 آلومینیوم؛ قهرمانی پسران شهر خسته در آزادی

نساجی 1-0 آلومینیوم؛ قهرمانی پسران شهر خسته در آزادی

نساجی 1-0 آلومینیوم؛ قهرمانی پسران شهر خسته در آزادی

سرخ‌پوشان نساجی مازندران توانست با گلزنی هافبک دفاعی خود به عنوان قهرمانی جام حذفی دست پیدا کنند.
به گزارش فوتبال 360، انتظارهای برای برگزاری متفاوت‌ترین فینال جام حذفی در دهه‌ی گذشته به پایان رسید و امشب از حوالی ساعت 20:40 در ورزشگاه آزادی تهران، تیم‌های نساجی مازندران و آلومینیوم اراک مقابل یکدیگر قرار گرفتند. دو تیمی که موفق شده بودند رقبایی چون استقلال، پرسپولیس و سپاهان را از گردونه بازی‌ها حذف کنند تا امشب در مسابقه‌ی فینال مقابل هم قرار گیرند.

انگیزه‌ی دو تیم کسب اولین قهرمانی تاریخ خود در جام حذفی بود. یک‌سوی میدان شاگردان ساکت الهامی که خود توانسته بود با تراکتور قهرمانی جام حذفی را به دست آورد به میدان آمده و سوی دیگر، مهدی رحمتی و شاگردانش به دنبال تاریخ‌سازی برای فوتبال اراک بودند، آن‌هم در شرایطی که مهدی رحمتی خود در دوران بازی 3 قهرمانی در جام حذفی را تجربه کرده و به دنبال اولین قهرمانی دوران مربیگری‌اش بود.

نکته‌ی جالب‌توجه مسابقه حضور بیش از 40 هزار تماشاگر در ورزشگاه بود و هواداران دو تیم از قائمشهر و اراک خود را به تهران رسانده بودند تا از نزدیک تیم محبوب‌شان را تشویق کنند.

نیمه‌ی اول مسابقه با نمایش تهاجمی بازیکنان آلومینیوم دنبال شد و در فاصله‌ی 3 دقیقه محمدرضا آزادی دو بار ضربات سنگین خود تیرک دروازه‌ نساجی را به لرزه در آورد و بدشانسی اراکی‌ها باعث شد تا گل برتری به سود شاگردان رحمتی به ثبت نرسد. بعد از دو ضربه به تیرک دروازه‌ نساجی، این‌بار واکنش دیدنی علیرضا حقیقی مانع از فروپاشی دروازه‌ی نساجی شد و محمدرضا آزادی نتوانست توپ را وارد دروازه‌ حریف مازنی کند.

فرصت‌سوزی چندباره‌ مهاجم جوان آلومینیوم اراک باعث شد تا نیمه‌ی اول علی‌رغم خلق چند موقعیت گلزنی با تساوی بدون گل به پایان برسد. بعد از آغاز کم و افت خیز نیمه‌ی دوم، ارسال ضربه‌ ایستگاهی توسط ایوب کلانتری در دقیقه 58 باعث شد تا مهرداد عبدی با ضربه‌ سر خود توپ را دور از دستان پورحمیدی به تور دروازه‌ آلومینیوم بچسباند و اولین گل بازی را به سود نساجی رقم زد.

گلزنی هافبک دفاعی نساجی باعث شد تا اراکی‌ها برای جبران شکست یکپارچه حمله شوند اما ایستادگی خوب خط دفاعی نساجی و در رأس آن‌ها علیرضا حقیقی باعث شد تا شاگردان مهدی رحمتی نتوانند به گل تساوی دست پیدا کنند.

حملات بازیکنان آلومینیوم تا دقیقه پایانی ادامه داشت اما قفل دروازه‌ی نساجی شکسته نشد تا در نهایت قهرمانی نصیب بازیکنان نساجی مازندران شود و این تیم مازنی، پانزدهمین قهرمان تاریخ جام حذفی فوتبال ایران لقب گیرد و ساکت الهامی نیز در کسوت سرمربی به دومین جام قهرمانی رقابت‌های حذفی دست پیدا کند.

بعد از سوت پایان مسابقه که توسط محمدحسین زاهدی‌فرد به صدا در آمد، هواداران نساجی جشن قهرمانی تیمشان را در ورزشگاه آزادی به پا کرده و یکپارچه تیم خود را تشویق کردند.

https://football360.ir/

درباره ی technologyman

همچنین ببینید

پرسپولیس روبروی لیگ برتری‌ها قرار می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری برنا؛ براساس برنامه ای که کادر فنی پرسپولیس برای سرخ ها در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *